VVD logo

Vadība

Inga Koļegova

Valsts vides dienesta ģenerāldirektore

Ingas Koļegovas profesionālā darbība vides aizsardzībā aizsākās 1994. gadā Ogres vides aizsardzības komitejā, strādājot par vides valsts inspektori un turpinot veikt vides valsts inspektora pienākumus savā dzimtajā pusē Madonā. 1999. gadā I. Koļegova tika iecelta par Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktori. 2005. gadā, līdz ar Valsts vides dienesta izveidi, I. Koļegova turpināja pildīt Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktores pienākumus. Kopš 2012. gada augusta Inga Koļegova ieņem Valsts vides dienesta ģenerāldirektores amatu.

I. Koļegova absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības Akadēmijas Agronomijas fakultāti, ieguvusi maģistra grādu vides zinātnē un pārvaldībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Papildus vides zinībām, I. Koļegovai ir Biznesa augstskolas „Turība” jurista kvalifikācija un profesionālais bakalaura grāds tiesību zinātnē.

Līdz ar darbu Valsts vides dienestā I. Koļegova ilgus gadus vadījusi lekcijas Daugavpils Universitātē un Biznesa augstskolā „Turība”, kā lektore joprojām sadarbojas ar Valsts administrācijas skolu.

Par galvenajiem mērķiem VVD ģenerāldirektores amatā Inga Koļegova izvirzījusi VVD tēla celšanu sabiedrībā, īpaši uzņēmēju vidū, un rūpes par iestādes augsti kvalificētiem darbiniekiem, liekot viņiem lepoties ar paveikto.

I. Koļegova ir 2 dēlu un 2 meitu māte, kas brīvajos brīžos jau vairākus gadus ir aktīva un azartiska nūjotāja. Par sevi I. Koļegova saka: ”Visu, ko daru, cenšos veikt tik labi, cik spēju. Un visvairāk lepojos ar ikvienu uzvaru cīņā pret ko tādu, kas man traucē vai kaitē – piemēram, slinkums saņemties un iziet panūjot, vai vēlme stundiņu ilgāk pagulēt svētdienas rītā, tā vietā, lai pieceltos un ģimenei sarūpētu pankūkas.”

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 19.11.2018